woensdag, oktober 1, 2025
Brandweer Zuid-Limburg  Team FVT

06-09-2025 – Oud-brandweerman Jean Luijten helpt collega’s wereldwijd!

Oud-brandweerman Jean Luijten helpt vrijwilligers in Indonesië en de Filipijnen aan nieuwe uitrukkleding

Dankzij de inzet van Jean Luijten, oud-brandweerman van Brandweer Maastricht, hebben vrijwillige brandweerlieden in Indonesië en de Filipijnen onlangs nieuwe uitrukkleding ontvangen. Jean, die zich al jarenlang inzet voor brandweerkorpsen in deze landen, hoorde dat de Veiligheidsregio Zuid-Limburg nieuwe uitrukkleding beschikbaar had en nam meteen contact op met Commandant Leon Houben en de staf om het initiatief te ondersteunen.

Voor veel vrijwilligers in Indonesië en de Filipijnen zijn middelen en beschermende kleding beperkt, waardoor hun werk risico’s met zich meebrengt. Dankzij de donatie van de Veiligheidsregio Zuid-Limburg kunnen zij nu hun taken veiliger en met meer vertrouwen uitvoeren. Deze bijdrage is een belangrijke stap naar een beter uitgeruste en beter beschermde toekomst voor deze korpsen.

Een speciale dank gaat uit naar de brandweerlieden van de kazerne Kerkrade. Vanuit het servicentrum kleding toonden zij grote persoonlijke inzet en betrokkenheid, en lieten daarmee zien dat de geest van de brandweergemeenschap geen grenzen kent.